,,Gdy ktoś wszystkich kocha, serca ma ze szkła, z nierdzewnego szkła”

 

 

Dwie płyty, w tym jedna solowa – to może niewielki dorobek, ale od wysłuchania jego magicznego głosu stał się poszukiwanym przeze mnie ,,białym krukiem” polskiej sceny muzycznej. W latach 80-tych był dość popularnym artystą i wielka szkoda, że później został zapomniany. Piotr Schulz. Wokalista, pianista, kompozytor i laureat festiwali. Jego piosenki to mieszanina jazzu, soulu i popu. Piękne teksty, pisane przez takich wybitnych poetów piosenki jak Jacek Cygan czy Bogdan Olewicz. Dziś przedstawię jego solową płytę z 1988 r. ,,Piotr Schulz”. Nagrań dokonywano w studiach Polskiego Radia w Warszawie, Poznaniu i Opolu.

 

 

 

R-4233506-1359274661-8864

R-4233506-1359274672-3835

(żródło: discogs.com)

Piosenki nie są monotonne, ale mimo wszystko jest to płyta, która pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Nie jest ostra, krzykliwa, ale to zasługa chyba aksamitnego głosu artysty. Piotr Schulz przypomina mi w stylu śpiewania i interpretowania Mietka Szcześniaka i Kubę Badacha. Widać, że wyczuwa muzykę podobnie i potrafi dobrze przekazywać emocje. Bardzo żałuje, że nie nagrywał w późniejszych latach.

 

Lubie oglądać jego występy na opolskich festiwalach.  Jedną z piosenek z płyty, którą wykonywał podczas festiwalu  był utwór ,,Co sieje w nocy wiatr” ze słowami Krzysztofa Janickiego. Wspomnieć należy o tym, że większość utworów na płycie zaaranżował on sam.

Był członkiem formacji Moment. Zaśpiewał z nią piosenkę ,,Czekamy na wyrok”. Grupa Moment składała się z trzech, najpopularniejszych wtedy artystów : Majki Jeżowskiej, Krystyny Prońko i Piotra Schulza. Piosenkę, którą zaprezentowali na festiwalu w 1987 r. można znaleźć na płycie ,,Jonasz Kofta i jego piosenki”, nagrana przez Polskie Nagrania w 1988 r. A także na kompilacjach płyt Majki Jeżowskiej i Krystyny Prońko.

Ja czekam na reedycję albumu. Oczywiście z bonusami np. piosenką ,,Czekamy na wyrok”. Tytuł posta to słowa z jednej z piosenek pt ,,Nierdzewne szkło”.

R-4233506-1359274684-4187

R-4233506-1359274697-8791

(źródło: discogs.com)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s